Бійцям тероборони в Україні треба дозволити тримати нарізну зброю вдома, – РНБО

Бійцям підрозділів територіальної оборони треба на законодавчому рівні дозволити тримати нарізну зброю вдома.

Таку думку заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України Сергій Кривонос висловив під час зустрічі у відкритому форматі у музеї історії Києва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це питання також треба вирішувати на законодавчому рівні. І ті підприємства, які виробляють зброю, можуть отримати додаткову підтримку з боку людей, тому що багато хто хоче у нас купити нарізну зброю, але чинне законодавство не дозволяє. Вносячи зміни до законів, ми піднімаємо питання про те, що люди, які тримають територіальну оборону, мають право зберігати зброю вдома. Це дуже важливо, тому що підхід коли вона має зберігатися, наприклад, у військкоматі, неефективний. Бо поки він до того військкомату дійде, то там уже й того військкомату не буде (у разі надзвичайної ситуації — ред.)” – сказав Кривонос.

За його словами, бійці підрозділів територіальної оборони, маючи зброю, могли б більше тренуватися. При цьому вони мають чітко розуміти, по яких об’єктах можна завдавати удару, а по яких — ні.

Представникам тероборони держава видає нарізну зброю та по 500 патронів на рік, а якщо їх не вистачає, то можна придбати самостійно ще.

“Вони йдуть у тир, на полігони, у ліси та стріляють. Але ступінь відповідальності за те, що мають зброю вдома, — самі розумієте яка”, – додав він.

Нагадаємо: Україна – єдина країна Європи, яка досі немає збройового законодавства. Розроблений профільний закон припадає пилом у ВР ще з 2014 року, проте він жодного разу навіть не виносився на розгляд депутатів.

 

Facebook Comments

What's your reaction?
0Файно0Таке собі