Glock Sport Shooting Foundation

Блог. Поділюся враженнями про GLOCK Sport Shooting Foundation — GSSF, бо хочеться, щоб про такий захід дізналося більше людей. Це масштабні змагання зі стрільби з пістолетів Glock. Організатор – компанія ІБІС. Внесок за участь — чисто символічний, ціна на патрони — зі знижкою. Тобто, зроблено все, щоб взяти участь могло якомога більше людей.

Як ви знаєте, я не стріляю пістолета, але із задоволенням взяв участь в цих змаганнях. У чому особливості матчу? По-перше, не потрібно ніякого спорядження, ні кобури, ні підсумків. Ви можете приїхати тільки з окулярами і навушниками. Магазини та пістолет вам будуть надавати судді на вправах. По-друге, стартова позиція: ви стоїте з пістолетом в руках, хват сформований. Це полегшує виконання вправи, пістолет не потрібно вихоплювати з кобури. Зміни магазину на вправах теж немає. Після сигналу таймера, просто починаєте швидко і точно стріляти. Все максимально просто.

Як мені здалося, основний упор змагань на точність, а потім вже швидкість. Штрафи дуже сильно кусаються і можуть зіпсувати результат.

Виступав я в категорії Civilian Amateur, тому що з пістолета я стріляв пару раз в житті, а в змаганнях участі не брав взагалі жодного разу. Це також є цікавою особливістю матчу, можна змагатися в категорії для новачків. Дві інші категорії: Civilian Masters (в наступному році мені вже треба буде виступати в ній) і Guardian (силовики). Хочеться зауважити, що в моїй категорії було найбільше учасників, а перша шістка йшла з розривом в секунди і долі секунд.

Тепер про вправи і підрахунку результату. Ви стріляєте 3 вправи, але кілька разів і кожна спроба йде в залік. Першу вправу стрілки проходять 3 рази, другу — 4 рази і третю — 3 рази. Це дуже цікава відмінність від інших матчів, де між вправами є перерва. Незважаючи на те, що я сприймав матч як розважальний, але на першій вправі, після першого заходу я почав відчувати адреналіновий сплеск, а на третьому заході навіть був помітний тремор в руках.

Підрахунок очок дуже простий: час проходження вправи плюс штрафи (додаткові секунди). За потрапляння в зону А і B штраф не нараховується, зона С це +1 секунда, зона D додає 3 секунди, процедурний штраф це 10 секунд, залишена мішень теж 10 секунд і додатковий постріл (на деяких вправах) теж додає 10 секунд до результату. Як ви самі бачите, краще стріляти точно 🙂

Самі вправи однакові кожен раз, ви знаєте їх ще до початку змагань і можете спробувати свої сили в тирі. Я був у тирі “Ібіс” два рази, перший раз мені пояснили правильний хват і основи стрільби з пістолета, а вдруге ми спробували постріляти вправи GSSF. Настріл вийшов по 100 пострілів за одне заняття. Цього мені вистачило, щоб посісти третє місце в класі новачків. Було дуже почесно зайняти призове місце на пістолетному матчі.

Поки чекали результатів, можна було подивитися цікаві збройові новинки і навіть з них постріляти. Були представлені: репліка пістолета-кулемета MP38, який все бачили в фільмах про Другу Світову, Kriss Vector і пістолети Glock21, Glock30 і Glock43.

Серед кращих 15 стрільців (по 5 з кожного класу) розігрувався пістолет Glock, на жаль, я його не виграв, але зате отримав 300 призових патронів. Напевно, залишу, щоб потренуватися перед наступним GSSF 🙂

Facebook Comments

What's your reaction?
3Файно0Таке собі

Leave a comment