Принцип роботи гвинтівки зі скобою Генрі, по-американськи Lever Action

Гвинтівки зі скобою Генрі, по-американськи Lever Action, завоювали величезну популярність в усьому світі.

Цікаво, що, попри свою популярність, гвинтівки Lever Action на озброєнні ніде не перебували офіційно, хоча повоювати їм довелося. Швидше за все, сталося це тому, що концепція пістолетного патрона в довгоствольної зброї була занадто новаторською для того часу, як і конструкція самої гвинтівки.

Основною нішею Lever Action було і є полювання. На американському континенті гвинтівки зі скобою Генрі стали неодмінним атрибутом мисливців і мандрівників. Завдяки відсутності частин,  що виступають (ручок затвора, магазину і т.п.) гвинтівка швидко вкладається в довгастий чохол, що нагадує піхви для ножа, і легко розміщується на коні, в автомобілі або навіть на рюкзаку, вона легка і завжди готова до стрільби. Якщо патрон у патроннику, то досить звести курок, якщо немає – один рух скоби, і у вас заряджено зброю.

Популярність перших гвинтівок пояснюється вдалим вибором патрона. Револьверний патрон був достатнім для полювання на будь-яку дичину в Північній Америці, включаючи бізона. Крім того, зручно мати і револьвер, і гвинтівку під один патрон. Простий, надійний механізм, невибагливість, терпимість до поганого обслуговування – все це визначило довге і щасливе життя гвинтівок зі скобою Генрі.

Facebook Comments

What's your reaction?
2Файно0Таке собі