Чому попри заборону на полювання в Україні під загрозою борсук

З 2016 року в Україні не видано жодної ліцензії для полювання на борсука, його видобуток в країні де-юре незаконний, проте продукти з нього доступні без всяких обмежень, що загрози для популяції цієї тварини.

Про це повідомляє видання «Мир увлечений: Охота & Оружие» в одному з матеріалів журналу (№5 за 2018 рік).

“Користувачі мисливських угідь просто не проводять полювань на нього, а відповідно – не займаються його обліком і охороною. “Зеленим” ж борсук цікавий лише як привід освоїти закордонні гранти, домагаючись заборони отруїла мисливських собак по цьому звірові. Таким чином “менеджментом” української популяції борсука європейського на сьогодні зайняті лише браконьєри “, – сказано в одній з публікацій.

Видання звертає увагу, що борсуковий жир мають попит в країні через поширеного переконання в тому, що він допомагає в лікуванні туберкульозу, епідемія якого спостерігається в Україні не перший рік.


На ґрунті де заборонена легальна діяльність, але є стійкий попит на продукт, обов’язково будуть рости квіти злочинної пропозиції

Медіа вказує, що навіть побіжний моніторинг інтернет-ресурсів дозволяє переконатися в тому, що продукти з нього доступні без всяких обмежень, і ціна літра топленого на водяній бані жиру тваринного досягає 1 тис. грн (близько $ 30). При цьому одна особина із середньою вагою 16 кг, здатна дати близько 4 кг такого продукту.

“На ґрунті де заборонена легальна діяльність, але є стійкий попит на продукт, обов’язково будуть рости квіти злочинної пропозиції”, – констатує видання.

Facebook Comments

What's your reaction?
4Файно0Таке собі

509 Comments

Leave a comment