Мінприроди замовчує про проблеми популяції зайців північній України, – користувачі угідь

Поголів’я зайця в північних районах України знаходиться на критично низькому рівні, проте профільне міністерство практично не привертає увагу до цього. При цьому всіляко приділяючи увагу більшим тваринам.

Про це в інтерв’ю виданню “Світ захоплень: Полювання & Зброя” розповів власник успішного мисливського господарства в Глухівському районі Сумської області Костянтин Рябченко.

«… Зайця в північних регіонах України потрібно вже вносити до Червоної книги – їх просто немає. Ось у мене 9 років немає полювання на зайця – ми його взагалі не стріляємо, а його все одно немає. Козулі є, а зайця немає. Тварини просто так рідкісні, що не бачать один одного і не можуть злучитися », – розповів він.

«Я коли отримав господарство (в 2009 році – ред.) Проїхав по ньому з тепловізором – зайці були по 3-5 км один від одного. І за ніч їх зустрічалося не більш 3-5 голів на 11 тис. Га. Це неймовірно мало. Повинні бути сотні і сотні … Так, що у нас на півночі його просто немає, а полювання на нього продовжують відкривати. А його немає взагалі – можна цілий день проходити й сліду не побачити », – констатує охотпользователей.

При цьому фахівець звернув увагу на бездіяльність профільного міністерства в цьому питанні.

«Але про це, чомусь не хоче говорити наш міністр екології (Остап Семерак – ред.). Він лося «заніс» до Червоної книги, а зайця зовсім не хоче помічати. Але документи на норми відстрілу зайця підписуються, що він нібито існує і це ніхто не хоче помічати », – констатує Костянтин Рябченко.

Facebook Comments

What's your reaction?
3Файно0Таке собі