Зброя для самооборони: медіа розвіяли міфи

Якщо ви озброєні, граничною дистанцією, на яку можна підпускати зловмисника перед пострілом, є 10 метрів. При цьому оптимальною вогнепальною зброєю (з дозволених в Україні для цивільних осіб) буде помповий дробовик.

На це звертають увагу експерти журналу «Мир увлечений: Охота & Оружие», в одній з публікацій на його сайті.

Автори описують експеримент, який демонструє, що 3 м – це дистанція, яку можна з легкістю встигнути подолати до пострілу. А якщо забаритися із запобіжником або вкладкою, то можна встигнути подолати і 5-7 м для того, щоб перешкодити пострілу.

 «Що ж стосується дистанції 10 м в нашому експерименті – то це, напевно, гранична дистанція самооборони. Наприклад, ви побачили в кінці довгого коридору злочинця, який вторгся в ваш будинок. Якщо стріляти на більшу відстань, у подальшому  буде дуже складно пояснити, що вашому життю щось загрожувало», – сказано в публікації.

Що ж стосується дистанції 10 м – то це, напевно, гранична для самооборони.

Експерти журналу рекомендують використовувати саме дробовик, а не який-небудь інший вид вогнепальної зброї. Його перевагою в цьому випадку є менша в порівнянні з довгоствольною нарізною зброєю пробивна здатність, і, відповідно меншою є загроза травм для випадкових свідків.

«Куля, випущена з карабіна, може пробити ваші двері, потім двері вашого сусіда, а потім і поранити його самого. Що стосується заряду, випущеного з гладко ствольної рушниці (особливо якщо це дріб) – то прийнято вважати, що він, швидше за все, зупиниться вже на першій перешкоді», – зазначено в статті.

На думку авторів публікації, розповсюджена думка про меншу швидкість стрільби помпової рушниці у порівнянні з напівавтоматичною рушницею є помилковою. Адже, як сказано в статті, коли взяти двох приблизно однакових стрільців, то вести прицільний вогонь вони зможуть з приблизно однаковою швидкістю. Технічно напівавтомат дійсно може стріляти швидше, але в реальній ситуації швидкість зрівнюється за рахунок віддачі, підкидання стовбура і очікуванні повернення прицільних пристосувань на мішень.

При цьому, як відзначають експерти видання, рушниці, що перезаряджаються за допомогою мускульної сили стрільця (в даному випадку – помпові) – більш надійні і «всеїдні», ніж напівавтомати.

Facebook Comments

What's your reaction?
2Файно0Таке собі