Яку зброю можна придбати

Категорії вогнепальної зброї та її аналогів, доступні громадянам в нашій країні (загалом та більш детально):

Гладкоствольна

Зброя, що має гладкий канал ствола без нарізів. Дуже популярний тип зброї, який обирають мисливці для полювання та звичайні громадяни для спортивної стрільби та самооборони.

Нарізна

Зброя, що має у стволі нарізи для додання кулі обертального руху. Така зброя є більш точною та ефективна на більшій дистанції.

Травматична

Короткоствольна зброя, що стріляє гумовими кулями.

Пневматична

Пневматична зброя – це така, яка використовує сила тиску стисненого повітря або іншого газу для викидання кулі.

Під патрон Флобера

Така зброя використовує набої кільцевого запалення, в яких відсутній пороховий заряд.

Гладкоствольна зброя

Зброя, що має гладкий канал ствола без нарізів. Дуже популярний тип зброї, який обирають мисливці для полювання та звичайні громадяни для спортивної стрільби та самооборони. Доступна громадянам з 21 року.

Серед переваг можна назвати недорогу вартість, простоту конструкції, невибагливість для чищення та значний ресурс ствола (у нарізної зброї треба міняти ствол після приблизно 10 00 пострілів, ствол гладко ствольної зброї може використовуватися десятки тисяч пострілів).

[rev_slider alias=”smoothbore”]

Типи гладкоствольної зброї

Класичними рушницями є одноствольні або двоствольні переломки. Але існує й багато інших типів гладкоствольної зброї, наприклад напівавтоматична та така, що перезаряджається мускульною силою стрільця (наприклад, помпові рушниці). І навіть напівавтоматична зброя існує різної конструкції, наприклад, газовідвідні рушниці (тобто частина порохових газів використовується для перезаряджання зброї) або інерційні, що використовують енергію віддачі.

Кожен тип рушниці має свої переваги та недоліки.

Гладкоствольна зброя дозволена громадянам України, що досягли 21-річного віку

Нарізна зброя

Зброя, що має у стволі нарізи для додання кулі обертального руху. Така зброя є більш точною та ефективна на більшій дистанції. Доступна громадянам з 25 років.

Видів та типів нарізної зброї існує дуже багато. Вона створена для різних цілей від полювання до високоточної стрільби. Висока пробивна здатність та велика дальність стрільби, вимагають від власника обережного використання.

[rev_slider alias=”rifled”]

Типи нарізної зброї

В залежності від ваших цілей, ви можете вибрати модель з величезного розмаїття. Починаючи від стареньких СКС та Автомата Калашникова (для громадян тільки з напівавтоматичним вогнем), закінчуючи американськими карабіном AR-15 або високоточною гвинтівкою Remington 700.

Нарізна зброя дозволена громадянам України, що досягли 25-річного віку

Травматична зброя

Короткоствольна зброя, що стріляє гумовими кулями. Офіційно називається «пристрої для відстрілу патронів несмертельної дії, споряджених гумовими або аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами».

Для того, щоб придбати таку зброю, треба належати до окремих категорій громадян.

[rev_slider alias=”travmat”]

Вважається зброєю самооборони, хоча ефективність є досить непрогнозованою та ставиться багатьма експертами під сумнів.

Травматична зброя дозволена суддям, співробітникам правоохоронних органів та їх близьким родичам, журналістам (зокрема позаштатним), депутатам, військовослужбовцям, державним службовцям, які мають категорії та ранги, а також члени громадських формувань з охорони громадського порядку.

Пневматична зброя

Пневматична зброя – це така, яка використовує сила тиску стисненого повітря або іншого газу для викидання кулі. Пневматична зброя калібру до 4,5 мм не вимагає оформлення спеціального дозволу. Її можна придбати з 18 років. Для пневматичної зброї калібром понад 4,5 мм і швидкістю понад 100 м/с необхідно отримати дозвіл у відділі дозвільної системи районного управління ГУ МВС України.

[rev_slider alias=”Pnevmo”]

Така зброя використовується для навчальних, розважальних та спортивних цілей.

Пневматична зброя дозволена громадянам України, що досягли 18-річного віку

Зброя під патрон Флобера

Така зброя використовує набої кільцевого запалення, в яких відсутній пороховий заряд, а роль метальної речовини виконує капсульний склад.

Таку зброю можна придбати без дозволу з 18 років.

[rev_slider alias=”flobert”]

Використовується для розважальної стрільби.

Зброя під патрон Флобера дозволена громадянам України, що досягли 18-річного віку