Як працює AR-15: графіка

AR-15 — самозарядна (напівавтоматична) гвинтівка з поворотним затвором та автоматикою на основі відведення газів.

Створена американською фірмою ArmaLite для збройних сил США. Через проблеми з фінансами, ArmaLite довелось продати права на гвинтівку фірмі Кольт. Автоматичний варіант AR-15 для збройних сил отримав позначення M16. Починаючи з 1963 року Кольт рекламувала AR-15 як самозарядний варіант військової M16 для цивільних споживачів.

Назва «AR-15» досі залишається зареєстрованою торговельною маркою фірми Кольт. Однак, виготовляються аналоги та модифікації під іншим маркуванням сторонніх виробників.

Зараз сімейство цивільних і поліційних гвинтівок і карабінів, що базуються на оригінальній конструкції гвинтівок Armalite AR-15/ Colt M16 є одним з найчисленніших у світі. Гвинтівки типу AR-15, створені на базі специфікацій, розроблених фірмою Кольт і затверджених урядом США (Military Specifications, Mil-Spec) випускаються в сотнях варіантів і десятках калібрів. Основним виробником і споживачем таких гвинтівок, зрозуміло, є США, однак їх виробництво (як для експорту, так і для внутрішнього ринку) налагоджено і в багатьох інших країнах світу. У число країн, де виробляються гвинтівки «типу AR-15», входять Німеччина, Італія, Китай, Канада, Туреччина, Швейцарія, Чеська республіка, Україна і навіть Росія.

Ці гвинтівки користуються популярністю для полювання, розважальної стрільби, спортивної практичної стрільби (за правилами IPSC і інших стрілецьких асоціацій), захисту житла. У ряді країн, включаючи США, самозарядні гвинтівки та карабіни на базі AR-15 широко використовуються поліцією і іншими службами безпеки і охорони порядку.

Facebook Comments

What's your reaction?
1Файно0Таке собі