Зброя президентів США

Хто із президентів США та яку зброю використовував

 

Джордж Вашингтон
Джордж Вашінгтон був не тільки завзятим мисливцем, але і любителем зброї. Численні набори пістолетів генерала в даний час виставлені в Маунт-Верноні, штат Вірджинія, а також у Військовій академії США у Вест-Пойнті, штат Нью-Йорк

Один з найбільш цінних наборів крем’яних пістолетів 18- го століття, що приписують генералу Вашингтону, в даний час виставлений в Форт-Лігон, штат Пенсільванія. Виготовлена Джейкобом Уолстером у Франції, ця пара пістолетів була подарована генералу Вашингтону маркізом де Лафаєт. Вашингтон дорожив цією зброєю і навіть згадав її у своєму заповіті. Зрештою один з нащадків Вашингтона подарував пару президенту Ендрю Джексону, а в 2002 році вони були продані за 2 мільйони доларів на Christie’s.

У Національному музеї Смітсонівського інституту американської історії є бронзовий пістолет Вашингтона, який був обдарованим йому майором Едвардом Бреддоком в 1755 Це .71-кал. англійський кремінний пістолет, зроблений Вільямом Габбітасом (фото Джаклін Неш, Національний музей американської історії). Під час кампанії за незалежність в 1777 році Вашингтон зауважив, що пістолет пропав без вісті. Вашингтон попросив помічника написати іншому помічнику: «Сер, Його Високоповажність генерал Вашингтон хоче, щоб ви знайшли його пістолет, який був втрачений або, можливо, втрачений. … Його Високоповажність дуже переймається у зв’язку з втратою цього пістолета, який дав йому генерал Бреддок, і з тих пір він був з ним в декількох кампаніях, і тому він високо цінує його».

Томас Джефферсон

Джефферсон не тільки багато писав про свою любов до стрільби – він насолоджувався як стріляниною по мішенях, так і полюванням – він також багато писав про права громадян на володіння зброєю. Він був прихильником освіти в області вогнепальної зброї серед молоді і вважав, що навіть 10-річні діти отримають користь від знань і умінь у використанні вогнепальної зброї. Він був активним прихильником володіння особистою вогнепальною зброєю і написав положення в Конституції Вірджинії, де йшлося: «Ніхто не повинен бути позбавлений права на використання зброї», що він знову нагадав у 1791 році під час розробки Білля про права.

У 1785 році, будучи міністром у Франції, він написав Джону Джею (тоді займав пост міністра закордонних справ США), що він зустрівся з французьким зброярем на ім’я Оноре Блан (1736-1801), і Блан продемонстрував, як можна виготовляти зброю через виготовлення ідентичних деталей. Джефферсон невпинно працював, щоб зацікавити американських виробників зброї цим методом виробництва, і в кінцевому підсумку переконав Елі Уітні, який розробив першу фабрику, яка застосувала те, що ми знаємо сьогодні як масове виробництво, або американський метод виробництва.

 

Эндрю Джексон


Якщо вірити різним (і загальновідомо неточним) газетними повідомленнями того часу, Ендрю Джексон брав участь в більш ніж 100 поєдинках за своє життя. Однак відомо, що він убив тільки одну людину в дуелі, Чарльза Дікінсона, в 1806 році. ВСеред численних наборів дуельних пістолетів і дробовиків, пов’язаних зі старим Гікорі, його найбільш цінним надбанням була пара пістолетів, яка була власністю Лафайєта і Вашингтона.

Джефферсон любив збирати і стріляти зі зброї. У його щоденниках і рахунках записані численні покупки і витрати на ремонт деяких з цих численних предметів його особистої колекції. У колекції Національного музею американської історії Смітсонівського інституту, мабуть, однин з найбільш дивних екземплярів президентської вогнепальної зброї – північноафріканскій мушкет, подарований Томасу Джефферсону Сідиі Сулейманом Меллі Меллі, емісаром туніського бея в 1805 році.

 

Авраам Лінкольн

 

 

 

 

«Генрі-гвинтівка». Серійний номер 6 був подарований Лінкольну з повністю вигравіруваним позолоченим приймачем. Вона була удостоєна першої Національної нагороди NRA Gold Medal в 1998 році, що зробило її кращою в історії, історично значимою вогнепальною зброєю в країні.

 

Улісс С. Грант

Він був 18-м президентом США і восьмим президентом Національної стрілецької асоціації. Протягом декількох років, на початку 1970-х років, в музеї NRA можна було побачити револьвер Сміта і Вессона, модель № 1 ½ .32, випущений для президента Гранта, ½ .32. У цього пістолета є документи, які включають копії оригінальної заводської книги, в яких вказується, що пістолет був подарований президенту Гранту 1 серпня 1870 року, а також лист його нинішньому власнику, пра-пра-внуку Гранта, від його батька, який згадав пістолет з його серійним номером і докладно описав коротку історію зброї.

 

Гровер Клівленд

Гровер Клівленд був 22-м і 24-м президентом США і володів рідкісною рушницею Colt 8 калібру, єдиним кольтом 8-го калібру, коли-небудь виробленим в цій моделі. Він гравірований та інкрустований 18-каратним золотом з ім’ям Клівленда на запобіжнику спускового гачка. Вогнепальна зброя є частиною виставки в Національному музеї спортивної зброї NRA в Спрінгфілді, штат Міссурі.

 

Теодор Рузвельт

Можливо, у нього було більше зброї, ніж у будь-якого іншого президента (за оцінками істориків, у Вашингтона і Джефферсона на різних етапах кар’єри було по 50 екземплярів вогнепальної зброї).

 

 

 

Дуайт Дэвид Эйзенхауэр

Генерал Ейзенхауер, хоча, можливо, і не вважається колекціонером за сьогоднішніми мірками, однак мав велику шафу зі зброєю, серед іншого з декількома прекрасними дробовиками, які він любив використовувати на своїй фермі в Геттісбергу, штат Пенсільванія.

Коли він не бродив у пошуках фазана на полях своєї ферми, він насолоджувався грою в скити і навіть побудував будинок для скитів  в своєму фермерському будинку. Боб Вудрафф, президент Coca Cola, неодноразово запрошував Ейзенхауера полювати  і подарував чудову модель 21 Вінчестера 20-го калібру. Рушниця має ініціали президента «DDE» на скобі навколо спускового гачка і 5 зірок, які вигравірувані золотом на запобіжнику спускового гачка і приймачі , відповідно. В даний час цей дробовик виставлений в Національному музеї спортивної зброї NRA в Bass Pro в Спрінгфілді, штат Міссур

 


Дж Ф. Кенеді

Президент Кеннеді під час свого президентства не раз звертався за порадою до генерала Ейзенхауера, і він зробив не одну поїздку, щоб побачити Айка на фермі в Геттісбергу. У той час як він насолоджувався стрільбою по глиняних тарілках на приватному полі Айка він і обговорював нагальні питання дня. Кеннеді було не звикати до вогнепальної зброї, і у нього теж була значна колекція. Він замовив M1 Garand від Національної ради з просування стрілецької практики (попередника DCM & CMP) і отримав його у своєму офісі у Вашингтоні, округ Колумбія, в 1959 році, поки він ще був сенатором. Музей NRA пишався тим, що мав можливість виставити гвинтівку ще в 1970-х роках. Нещодавно він був проданий на аукціоні за 149 500 доларів.

Рональд Уілсон Рейган

У президентській бібліотеці Рейгана в Каліфорнії виставлено безліч видів вогнепальної зброї, деякі з яких були подарунками, а деякі – активно використовувались ним.После зірваного замаху на життя Рейгана незабаром після його інавгурації Крістофер Хірш з Техасу вирішив виготовити для президента витончену довгу гвинтівку і приєднався до Уейну Лапьера і Харлону Картера в Овальному кабінеті Білого дому, щоб зробити презентацію президенту. На прохання президента вона експонувалася майже 20 років в музеї NRA.

 

А ще Теодор Рузвельт мав дозвіл на скрите носіння пістолетів і майже нікуди не ходив без зброї. Франклін Рузвельт відвідував матчі зі стрільби з гвинтівки, а його дружина Елеонора мала дозвіл на носіння пістолета в Нью-Йорку.

 

Facebook Comments

What's your reaction?
1Файно0Таке собі