Як придбати зброю
В Україні продовжують дискутувати на тему легалізації зброї, не знаючи про те, що її вже давно можна придбати простому громадянину.
Подивімось, як це можна зробити:

3 простих кроки
аби придбати зброю в Україні

Переконайтеся, що вам виповнилося 21 рік (гладкоствольна) або 25 років (нарізна), у вас немає проблем із сусідами і дільничним та відсутні судимості.
УВАГА. Поки недоступною є короткоствольна вогнепальна зброя (пістолети). Але наша асоціація буде робити все можливе, щоб це змінити.
ХОЧА. Зараз є певні категорії населення, у яких є право на травматичну зброю: судді, співробітники правоохоронних органів та їх близькі родичі, журналісти (зокрема позаштатні), депутати, військовослужбовці, державні службовці, які мають категорії і ранги, а також члени громадських формувань з охорони громадського порядку.

Крок перший
Йдете в кращий збройовий магазин і вибираєте зброю, яка вас цікавить. Вибір зазвичай дуже великий. Щоб мати можливість ознайомитися з конкретною моделлю і взяти її в руки в магазині, треба мати дозвіл на покупку. Але для таких випадків є товариш, у котрого вже є зброя і дозвіл на неї.
Якщо вже впевнені у своєму виборі — є сенс дати завдаток або цілком оплатити покупку, щоб за час, коли триває оформлення документів, вибрану вами зброю ніхто не викупив до вас. Ходові моделі часто розбирають за тиждень-два, після чого доведеться довго чекати наступного постачання.
Якщо ви раптом чомусь не зможете оформити документи — гроші вам повернуть.
Купуєте збройовий сейф, або надійну металеву шафу для надійного зберігання зброї і патронів, і встановлюєте його за місцем проживання.
Крок другий
Звертаєтесь до відділення дозвільної системи МВС за місцем проживання. Там ви пишете заяву про видачу дозволу на придбання зброї, заповнюєте картку-заяву, і починаєте збирати необхідні документи.
Необхідні документи:
- дві фотографії 3х4 см;
- медична довідка за формою №127 / о
- довідку про відсутність судимостей подавати не потрібно;
- страховка цивільної відповідальності для власників зброї (будь-яка страхова);
- якщо ви вперше купуєте зброю, необхідно пройти ліцензовані курси по навчанню матеріальної частини зброї та отримати довідку про це (адреси найближчих курсів уточніть у дозвільній).
Сплачуєте послуги дозвільної системи та чекаєте. Будьте готові до візиту дільничного інспектора – він може навідатися до вас додому, щоб переконатися в наявності умов для зберігання зброї (сейфа).


Крок третій
Протягом 1-го місяця ви отримаєте дозвіл на придбання зброї, так звану «зеленку» — бланк суворої звітності. Термін його дії 3 місяці.
У магазині ви оформляєте придбання обраної вами зброї. Половинка бланку дозволу залишається у магазині, другу вам необхідно занести в дозвільну систему протягом 10-ти днів.
У дозвільній ви пишете заяву на постановку на облік однієї одиниці гладкоствольної (нарізної) мисливської зброї, і через деякий час отримуєте остаточний документ: дозвіл на зберігання і носіння зброї, який дійсний 3 роки